Як журналісти можуть використовувати Facebook

Одним з найбільш цікавих аспектів інтерактивної мережі для журналістів є можливість зв’язатися з читачами безпосередньо через сайти соціальних мереж. Я дійсно вважаю, журналісти тільки почали розуміти значення соціальних мереж як інструменту взаємодії з читачем, збору та розповсюдження новин. Через 10 років, як я підозрюю, ми озиратимемося назад і дивуватимемося, як ми могли висвітлювати в ЗМІ життя громади без соціальних мереж.

Цей запис пояснить журналістам, які хочуть (або не дуже хочуть) випробувати соціальні мережі, як приступити до роботи.

facebookpage-copy

Що таке соціальні мережі?

У широкому значенні я визначаю соціальні мережі, як будь-який сайт, що дозволяє безпосередньо зв’язуватися з іншими людьми та мережею. Тому я вважаю Twitter соціальною мережею, але не буду вдаватися в особливі подробиці з приводу нього тому, що вже написала досить багато на цю тему. Цей запис присвячений тому, як журналісти можуть використовувати Facebook, але я висвітлю й інші соціальні мережі, такі як MySpace, Linked In та нішеві сайти в подальших записах.

Перш ніж перейти до порад, я ввжаю за необіхдне нагадати, що основна цінність таких сайтів, як Facebook для агентств новин полягає не у видавничій діяльності як такій. Вона – у зв’язку з читачами та допомозі їм розібратися у світі. Блогер «Buzz Machine» Джеф Джарвіс, досвідчений журналіст і директор програми інтерактивної журналістики при Міському університеті Нью-йоркської Вищої Школи Журналістики, підсумовує це так:

«Місцеве населення – це цілий народ. Наша робота полягає не в доставці змісту чи продукту. Наша задача — допомогти їм налагодити зв’язки з інформацією і один з одним.»

Як розпочати роботу у Facebook:

  1. Створіть свою сторінку: здається очевидним, але вам потрібна сторінка, щоб встановити зв’зок. Я використовую свою сторінку для спілкування з читачами у своїй сфері (батьківство), але також користуюся нею для зв’язку зі своїми друзями. Не робіть її занадто стерильною, навіть якщо ви використовуєте її тільки для роботи. Читачі хочуть зв’затися з людиною, а не з брендом. Вкажіть в інформації про себе різноманітні факти (улюблені фільми, книги, цитати і т.д.) і завантажте кілька фотографій, які ви вважаєте підодящими для загального перегляду (Якщо ви почуваєтеся некомфортно через той факт, що увесь світ зможе побачити фото ваших дітей, можете позначити їх як доступні для перегляду лише друзями). Вставте адресу свого блогу у всі помітні місця: у свої контактні дані чи вашу біографію як окремий додаток.
  2. Вставте фотографію у ваш профіль: краще розмістити ваші реальні фотографії, тому що люди більш охоче йдуть на спілкування, якщо вони можуть бачити, ким ви насправді є. (Я інколи порушую це правило у тих випадках, коли мені буває нудно, і я розміщаю мультиплікаційну версію себе). Фото повинне мати належний вигляд (це не місце для вашого фото у бікіні), але це зовсім не означає, що ваша малюнок має бути нудним. Я віддаю перевагу випадковим знімкам, а не офіційним портретам, тому що вони показують читачам, як би я насправді виглядав при зустрічі (і вони таки зустрічаються зі мною, віртуально).
  3. Постійно оновлюйте ваш статус, щоб сротяти популяризації вашлго блогу: Однією з чудових можливостей Facebook для журналіста є можливість швидко і просто повідомити невелику групу зацікавлених читачів про оновлення блогу через зміну статусу. Не публікуйте просто посилання. Напишіть читачам кілька слів про зміст запису, щоб у них виникло бажання клікнути та додати посилання. По мірі того, як зростатиме число ваших читачів, ця функція стає все більш корисною, тому що ви збільшуєте потенційну аудиторію. (Ви також можете оновити ваш статус за допомогою Twitter, що дуже зручно.) Нагадування: не використовуйте лише оновлення статусу для підвищення популярності блогу. Ви хочете спілкуватися з читачами, а не кричати на них. Ви хочете бути людиною. Використовуйте його для інформації про те, що ви робите; про дивні думки та посилання на новини, які на ваш погляд є корисними.
  4. Заводьте друзів: на мові Facebook, друзі – це люди, з якими ви контактуєте. Facebook буде марним, якщо ви просто набиватимеся у друзі, тому почніть з пошуку людей, яких ви вже знаєте. Потім проведіть пошук на Facebook на теми, пов’язані з вашою. Я працюю за темою «батьківство», тому шукала що-небудь зі словом «мама» або похідними від нього. Інших блогери у вашій ніші можуть також використовувати Facebook, і це може бути прекрасною можливістю зв’язатися з ними, отримати нових читачів і отримати можливість публікувати гостя. Не бійся додавати в друзі людей, яких ви не знаєте, якщо людина хоче зв’язатися з вами для роботи. (Але, звісно, не додавайте тих, хто вас лякає)
  5. Розкажіть про це читачам: не приховуйте свою наявнусть у Facebook для тих, хто знайшов вас там. Постійно згадуйте про це у своїх записах та закликайте читачів приєднатися до вас.  Ви можете бути здивовані, з’ясувавши, скільки ваших читачів вже зареєстровані у Facebook  Ви можете розмістити значок Facebook в своєму блозі, який з’єднуватиме з вашою сторінкою Facebook. (Ось як можна створити значок.)
  6. Взаємодійте: Весь сенс Facebook у взаємодії, тому говоріть з людьми і відповідайте на їх запитання. Якщо друг публікує цікаве оновлення статусу, прокоментуйте його. І якщо хтось коментує ваше оновлення статусу, коментуйте у відповідь. Пишіть на стінах користувачів.Обмінюйтесь посиланнями на ваші блоги, новини, інші блоги, які ви вважаєте цікавими. (Не говоріть безупину лише про ваш блог, інакше вас вважатимуть набридливим.)
  7. Знайомтеся з вашим читачам: якщо один з читачів знаходить час додати вас у друзі на Facebook, привітайте його або її. Звертайте увагу на те, які посилання публікують ваші читачі або що вони пишуть на стінках. Ви можете дізнатися про читача щось таке, що ідеально підійде для створення нового сюжету.(Я якось побачила, що один татусь (читач мого блогу) публікує у Facebook дуже багато фотографій його доньки, і написала статтю про те, як Facebook допомагає віддаленим родичам та друзям бути в курсі розвитку дитини; таким чином цей чоловік і став поштовхом для написання)
  8. Попередження: не дивлячись на всі переваги соціальних мереж, ви повинні усвідомлювати, що люди іноді представляють себе на сайті зовсім іншою людиною, тому не довіряйте всьому, що пишуть. Перевірте людину, перш ніж цитувати її. І пам’ятайте, що ви журналіст, і повинні дотримуватись певних етичних меж. Я не буду зупинятися на них всіх у цій статті, тому що думаю, вони різняться в залежності від людини і мети, з якою вона зареєструвалася у Facebook.У Шейни Річмонд з “The Telegraph” є чималий список попереджень, які варто взяти до уваги.

Такими є лише деякі способи початку роботи з Facebook. На цьому сайті я зареєстрована лише рік, і ще багато чому маю навчитися. Мені б дуже хотілося почути ваші ідеї, як ви використовуєте Facebook. Чи вважаєете ви групи корисними? Чи є у вас інноваційний метод зв’язку з читачами через Facebook?

http://savethemedia.com/2009/01/19/how-journalists-can-use-facebook/

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: